Hakkımızda | Lale Kitap
Anasayfa / Hakkımızda
HAKKIMIZDA

Değerli Lale Kitap Ziyaretçisi,

     Bir toplumu edebiyatına bakarak anlayabilirsiniz veyahut edebiyatı yaratıldığı toplumuna bakarak tanımlayabilirsiniz. Böyle düşününce, bizim yayın dünyamız toplumumuzu nasıl yansıtıyor veyahut toplumumuz edebiyatımızı nasıl yansıtıyor sualine ciddi bir şekilde yaklaşmak gerekir. Lale Kitap 2013 seneninde kurulduğunda bu yaklaşımın göz önünde bulundurulmasına karar verildi. Yayınevimiz, şayet toplum bir şehirse, o şehrin doğru şehirleşmesi için ihtiyaç duyulan alt ve üst yapıyla yapılmasını sağlayacak şekilde heyetti. Ayrı olarak, Lale Kitap, kültürün bu denli tüketim toplumunu var eden bir endüstriye dönüşmesine reaksiyon ve kültür endüstrisinin bacasından çıkan puslu dumana karşı koyuş olarak da doğdu.

     Dijital muhacir olarak, dijital yerli “Z” kuşağı çocuklarına yazmak daimi bir araştırma, öğrenme, gözlem, iletişim gerektiriyor. Hummalı fakat tatlı bir yorgunluk bu zira çoklu algısı olan bilgi çağı okuru için çok sesli anlatılar yazmak ihtiyaç duyulan. Peki, Lale Kitap’nin “X” veyahut “Y” kuşağı yazarları olarak bunu nasıl yapıyoruz? Çok sesli ve istikametli bilgi çağı anlatıları yaratarak… Okurlarımızın Dijital Çağ yurttaşları olduğunu göz önünde bulundururken, en daha önceki öğretme ve öğrenme yolunun masallar, destanlar ve kurgu şekliyle olduğunu unutmayarak yapıtlarımızı yaratıyor veyahut seçiyoruz.  

     Lale Kitap’nin değişik tabakalarını keşfederken, herkese yönelik bir okuma köşesi bulacaksınız. Çocuk Kitaplarımız, yüzü bilgiye ve bilime dönük, eğlendirirken eğiten, yetişkinlerle genç okur arasında köprü kuran, yasaklama ya da korkutma yerine öz-kontrolü sağlayıcı mantıklı izahları ve tecrübeleri sunan yapıtlardır. Güneş Seyyaresi web sitesi linkimizi ziyaret ettiğinizde, çocuklara yönelik ilmi ve yaratıcı bir alan bulacaksınız.

     Yetişkinleri de unutmadık! Romantik Lale web sitemizde ise yazar olmak isteyen, yazmayı bir adım ileri götürmeyi arzulayan yetişkinler, yazım atölyesi, yöntemle yazımı örneklemek için roman tefrikalarının, akademik yazıların, okur katkılarının ve enteresan BLOG yazılarının bulunduğu eğitici ve eğlenceli bir alan bulacaklar.

     Kitaplarımızı tedarik etmek için de oturduğunuz yerden www.lalekitap.com linkine “tık”lamanız yeterli olacak.

     Bilginin aydınlattığı geleceğe doğru beraber yürüyelim…

 

© Copyright 2015 Lale Kitap